Özer Uğur


Özer Uğur 

Özer Uğur, 2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisans derecesini yine aynı üniversitede İşletme Anabilim Dalı, Üretim Yönetimi ve Endüstri İşletmeciliği alanında tamamlamıştır.

Profesyonel iş hayatına 2002 yılında CMS ailesinde Endüstri Mühendisi pozisyonunda başlamıştır. 2005-2007 yılları arasında CMS Pazarlama Perakende Otomotiv şirketinde Planlama ve Lojistik Müdürlüğü görevinde yer almıştır. 2007 yılından itibaren sırası ile Üretim Planlama Müdürlüğü, Grup Planlama ve Lojistik Direktörlüğü, Müşteri İlişkileri Direktörlüğü, Grup Satış Direktörlüğü görevlerinde rol almıştır. 2021 Yılı Temmuz ayında atandığı CMS Jant ve Makine Sanayii ve CMS Jant Sanayii Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği, Grup Satış Koordinatörlüğü görevlerini halen sürdürmektedir.

Mevcut görevlerinin yanı sıra Almanya’da yer alan ve Avrupa aftermarket alanında faaliyet gösteren CMS Automotive Trading GmbH şirketinin 2019 yılından itibaren Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam etmektedir.