Eğitim

Doğanlar Hüsnü Bornovalı Ortaokulu
Yardım Projesi

2003 tarihinde Rahmetli Kurucu Başkanımız Sayın Tonguç Ösen tarafından başlatılan Doğanlar Hüsnü Bornovalı Ortaokulunu yenileme projesini CMS Grubu bugün, çalışanlarını da dahil ederek devam ettirmektedir.

Proje kapsamında öğrencilere daha temiz ve hijyenik bir ortam yaratabilmek adına okul tuvaletleri tamamen tadil edilmiş, kültür merkezi ve tüm binanın boyası yenilenmiştir.

Her yıl okul ile işbirliği yaparak gerek binalar, gerek okul ve öğrencilerin ihtiyaçları karşılanarak, projenin devamı sürdürülmektedir.

Doğanlar Hüsnü Bornovalı Ortaokulu

 


 

CMS Teknik Eğitim Merkezi 

Teknik Eğitim Merkezi

CMS Grubu kendi bünyesinde çalışacak kalifiye eleman yetiştirmek ve grup içinde çalışanların mesleki becerilerini geliştirmek üzere kurduğu Çıraklık ve Teknik Eğitim Merkezi’ni 5 Mayıs 2015 tarihinde hizmete açtı.

CMS ’nin bünyesinde bulunan Lodos Teknik tesislerinde hizmete açılan Çıraklık ve Teknik Eğitim Merkezi’nde kursiyerlere döküm, talaşlı imalat, boyahane, bakım ve kalite konularında verilen  teknik eğitimlerin yanında iş güvenliği, insan kaynakları, iletişim, stres yönetimi ve motivasyon gibi pek çok konuda da eğitim ve gelişim imkanı sağlanıyor.

CMS, meslek edindirme ve operatör yetiştirme programı kapsamında üretim merkezlerinde görev alan ortaokul/lise mezunu, deneyimsiz ya da az deneyimli çalışanlara yönelik eğitimleri de bu tesiste eğitimler düzenleyecektir. Eğitim sonrasında başarılı olan adayların CMS ’nin üretim merkezlerinde istihdam edilmesi hedeflenmektedir.

Teknik Eğitim Merkezi’nde yılda 240 operatöre eğitim verilmesi hedeflenmektedir.