20.06.10

CMS Jant'a Toyota'dan En Kaliteli Tedarikçi Ödülü

Toyota CMS en kaliteli tedarikçi ödülü

CMS Jant, Toyota Motor Avrupa (Toyota Motor Europe) tarafından kalite dalında “2010’un En Kaliteli Tedarikçi Firması” seçildi. Toyota, CMS’yi “Üstün kalite anlayışı ve üretimde atmosfere salınan  düşük karbondioksit seviyesi” nedeniyle bu ödüle layık gördüğünü açıkladı

Türkiye’nin lider, Avrupa’nın dördüncü büyük alüminyum jant üreticisi CMS, kalitedeki üstün başarılarına bir yenisini daha ekledi. Toyota Motor Europe tarafından her yıl, markaya mal tedarik eden firmalar arasında verilen Toyota Tedarikçi Kalite Ödülleri (Toyota Supplier Award for Achievement in Quality), Mart ayında Belçika’nın başkenti Brüksel’de sahiplerini buldu. 

Ödülü CMS Jant CEO’su Ünal Kocaman aldı

Başta Toyota olmak üzere birçok otomotiv markasına jant tedarik eden CMS, Toyota tarafından kalite dalında yılın en iyi 5 tedarikçi firmasından biri seçildi. Toyota bu ödüle neden olarak da CMS’ nin üstün kalite anlayışı ve üretim sırasında atmosfere salınan düşük karbondioksit seviyesi olarak gösterildi. Ödülü CMS CEO’su Ünal Kocaman, Toyota Motor Europe Araştırma ve Geliştirme’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Hiroyuki Ochiai’nin elinden aldı.

14 markaya jant üretiyor
Türk otomotiv yan sanayinin en büyük ilk 10 üreticisi arasında yer alan CMS’nin en fazla jant ihraç ettiği ülkelerin başında otomotiv endüstrisinin kalbinin attığı Almanya, Fransa ve İtalya gibi ülkeler yer alıyor. CMS, Toyota, VW AG (Audi, Bentley, SEAT ve Volkswagen), PSA Grubu (Peugeot-Citroen), Fiat Grubu (Alfa Romeo, Fiat ve Lancia), BMW, Renault ve Mercedes gibi markalar için ihracat odaklı üretim gerçekleştiren CMS, Türkiye’de ise yine üretici firmalar Toyota, Renault, Fiat ve Honda markaları için jant üretiyor.

Tüm Haberler