13.07.16

CMS'ye Tasarım Ödülü!

CMS'ye tasarım ödülü

Türkiye’nin lider, Avrupa’nın önde gelen alüminyum jant üreticisi CMS Grubu’nun Türk tasarımcılar tarafından geliştirilen B1 model alüminyum jantı, dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından Plus X Ödülleri’nde Yüksek Kalite ve Tasarım Ödülü’nün sahibi oldu.

CMS Grubu, bu yıl 13’üncüsü düzenlenen ve dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından biri olarak kabul edilen Plus X Yarışması’ndan ödül ile döndü. CMS’nin Türk tasarımcıları ve mühendisleri tarafından geliştirilen B1 model alüminyum jantı, Yüksek Kalite ve Tasarım kategorilerinde ödül kazandı. 23 Haziran tarihinde Almanya’nın Bonn kentinde gerçekleştirilen törende, ödül CMS Tasarım ekibinden Ümit Yüksel ve Fırat Ant’ a takdim edildi.

26 endüstri kolundan yaklaşık 600 uluslararası markanın katıldığı Plus X Ödülleri, teknoloji, spor ve yaşam tarzı dallarında dünyanın en büyük inovasyon ödüllerinden biri olarak kabul ediliyor. Her yıl en yeni ve inovatif teknolojilerin, sıradışı ve kullanım kolaylığı sağlayan tasarım ve ürünlerin yarıştığı ödüllerde, tasarımların ergonomik yapısı, ekolojik katkıları, yüksek kalitesi ve uzun vadede markaya kazandırdığı katma değer gibi kriterler dikkate alınıyor. 

 

Tüm Haberler