14.06.24

2023 Otomotiv İhracatın Şampiyonu Bir Kez Daha CMS!

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) düzenlediği “İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni”nde 2023 yılında en fazla ihracat yapan kuruluşlar ödülleriyle buluştu. Değerlendirilen yıl kapsamında en fazla ihracat yapan ilk 129 firma Platin, Altın, Gümüş ve Bronz kategorilerinde ödüllerin sahibi oldu.

OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik törende yaptığı konuşmada; “Bu yıl ocak-nisanda yüzde 5,1 artışla yaklaşık 12 milyar dolar ihracata imza attık. Gidişata göre bu yıl hedeflediğimiz 39 milyar doların biraz altında kalacağız. Yine de bu yılı da lider sektör olarak ilk sırada kapatacağız” diyerek, otomotiv sektörünün liderliğini tekrar vurguladı.

TİM Dış Ticaret Kompleksinde gerçekleşen ödül töreninde Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar, İhracat Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya, TAYSAD Başkanı Albert Saydam, TİM Başkanı Vekili ve İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı Adil Pelister, İTO Başkanı Şekip Avdagiç ve OİB Yönetim Kurulu ile birlikte otomotiv endüstrisinin lider firmalarından üst düzey yöneticiler yer aldı.

Üyesi olduğu günden beri OİB tarafından birçok ödüle layık görülen CMS Grubu, 2023 yılında da en fazla ihracat yapan firmalardan biri olarak “Altın İhracatçı” ödülünün kazananı oldu.

Tüm Haberler