Okan Netek


Okan Netek

Okan Netek, 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 2019 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden ikinci lisans derecesini almıştır. 2009 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde uluslararası finans alanında, 2014 yılında ise University of London, Queen Mary College’da uluslararası vergi hukuku alanında yüksek lisans derecelerini elde etmiştir. Halen Yaşar Üniversitesi’nde mali hukuk alanında doktora çalışmasına devam etmektedir. Yeminli Mali Müşavir (YMM), Bağımsız Denetçi, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme lisanslarına sahiptir.

Çalışma hayatına 2004 yılında Finansbank A.Ş.’de kurumsal bankacılık alanında başlayan Okan Netek, bir süre İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de kurumsal finansman alanında çalışmıştır. 2007 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’na katılmış, 2010 yılında Hesap Uzmanlığı’na atanmıştır. 2015-2016 yıllarında Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu’nda İzmir Büyük Ölçekli Mükellefler Grup Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2016 yılında Maliye Bakanlığı’ndaki görevinden istifa ederek Yaşar Holding A.Ş.’ye Mali İşler Direktörü olarak katılmıştır. 2016 - 2021 yılları arasında Yaşar Holding ve bağlı şirketlerinin mali işler, risk yönetimi, yatırımcı ilişkileri ve şirketler hukuku süreçlerinden sorumlu olarak görev almıştır.

2021 yılında Mali İşler ve Denetim Başkanı olarak CMS Grubu bünyesine katılmıştır. CMS Grubu şirketlerinde Grup CFO’su görevini icra etmekte olup, aynı zamanda Grup şirketlerinin mali işler, hukuk ve denetimden sorumlu yönetim kurulu üyesidir.